ISTRA 1961 vs HAJDUK 1:3 (, HT Prva liga 21/22)

U osmom kolu HT Prve lige, Hajduk je osvojio tri gostujuća boda u Puli. Pobijedio je Istru 1961 s 3:1, a sve pogotke za Splićane postigao je Marko Livaja. Uvodna dva s bijele točke. Hajduk je potpuno dominirao u prvom poluvremenu, ali je jednako tako vrlo teško probijao čvrstu pulsku obranu. Najaktivniji je bio Livaja, a najčešće se u šansama nalazio Mlakar, no svaki put je prilično traljavo reagirao. U pritisku Hajduka prošlo je uvodnih 45 minuta, ali domaća se mreža nije zatresla. No, jest na samom početku drugog dijela. U 52. minuti je dosuđen jedanaesterac za goste, nakon starta Marina na Sahitiju, a siguran izvođač je bio Livaja. Samo šest minuta kasnije, taj se scenarij ponovio. Jedanaesterac za Hajduk i pogodak Livaje za 2:0. Za kraj i zaokruženje hat-tricka Livaja je poentirao u 74. minuti. U smiraju susreta Beljo je postigao počasni gol za pulsku momčad. Hajduk se, uz utakmicu više, bodovno izjednačio s Dinamom i Rijekom, dok je Istra 1961 upisala peti poraz u sezoni. HT Prva liga, 8. kolo: Istr