LOKOMOTIVA vs ISTRA 1961 4:0 (, HT Prva liga 21/22)

U prvom subotnjem susretu petoga kola HT Prve lige Lokomotiva je u Kranjčevićevoj bila uvjerljiva nad Istrom 1961 te je slavila 4:0. Nije bilo konkretniji pokušaja u susretu Lokomotive i Istre 1961 sve do 20. minute utakmice kada je domaćin poveo. Ivan Miličević je ubacio s lijeve strane, a Marko Dabro je usmjerio loptu u mrežu gostiju za domaćih 1:0. Nastavili su Lokosi napadački i do drugog pogotka stižu 11 minuta kasnije. Miličević je ponovno ubacio, Ibrahim Aliyu ostao sam na drugoj vratnici i sigurno zabio za 2:0. Isti igrač efikasan je bio još jednom do odlaska na odmor. Nakon auta Istre 1961, Joao Silva nije dobro vratio loptu za Ivana Lučića, Aliyu je na visini zadatka, presjekao je dodavanje i odveo svoju momčad do vodstva od 3:0. Uvodne minute nastavka donijele su nastavak dominacije domaće momčadi. Ovoga puta dvostruki strijelac postao je i Dabro. Branimir Cipetić je s desne strane ubacio u sredinu, a Dabro postigao pogodak za velikih 4:0 Lokomotive. Istra 1961 ukazala se nešto konkretnije tek