ХАБÆРТТÆ / ДЫВÆР СЫГЪЗÆРИН

➡️ Бекмæрзты Яна рамбылдта дыууæ сыгъзæрин майданы Уæрæсейы чемпионаты фехтованийæ. Яна у Дзæуджыхъæуы фехтованийы скъолайы, зындгонд тренертæ Хъесаты Иринæ æмæ Моргъуаты Всеславы хъомылгæнинаг. Чемпионаты архайдта 277 авд тыхджындæр шпажисткæйы æмæ сыл 14-аздзыд спортсменкæ æнтысджынæй фæуæлахиз. Яна Чемпионаты къордон этапы рамбылдта æппæт дуэльтæ. Иннæ бон дæр Бекмæрзты чызг комнадон ерысты фæуæлахиз æмæ рамбылдта дыккаг сыгъзæрин майдан. Ерысты Яна архайдта куыд Мæскуйы æмбырдгонд командæйы уæнг. 7-æм бынат та бацахста Цæгаты Ирыстон минæвар, тренер Наталья Шаровайы хъомылгæнинаг Битарты Лолита. ➡️ Яна Бекмурзова выиграла две золотые медали на Чемпионате России по фехтованию. Спортсменка – воспитанница осетинской фехтовальной школы, готовили ее известные тренеры Ирина Кесаева и Всеслав Моргоев. 14-летняя фехтовальщица оказалась сильнейшей среди 277-ми шпажисток. На групповом этапе Яна выиграла все дуэли, а на следующий день одержала победу в командных соревнованиях и завоевала вторую золотую медаль. Осетинская спортсменка участвовала в Чемпионате России в качестве члена сборной Москвы. Седьмое место заняла представительница Северной Осетии Лолита Битарова, которую готовила тренер Наталья Шарова. 〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️ #irystontv #Осетия #Алания #Владикавказ #фехтование #золото #Ossetia #Alania _ Мы рядом в: Telegram: