Štvrťfinále 4. zápas Modré krídla Slovan – HC 19 Humenné 4:3pp (HIGHLIGHTY)

Modré krídla Slovan – HC 19 Humenné 4:3pp (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0); stav série: 2:2 Góly: 15. Preisinger (Dej, Marcinko), 33. Jasenec (Petráš, Petriska), 60. Bezák (Preisinger, Žabka), 64. Jasenec (Fetkovič, Hlavaj) – 31. Borov (Novota, Horvát), 47. Legalin (Safaralejev), 52. Markuš (Ťavoda, Kudin). Rozhodovali: Žák, Mĺkvy – Šebeň, Holienka; strely: 43:39; vylúčení: 5:5; presilovky: 2:1; oslabenia: 0:0; 144 divákov. Slovan: Hlavaj – Žabka, Bohunický, Fereta, Marcinko, Březák, Myšiak, Demo – Ožvald, Preisinger, Fetkovič – Dej, Bezák, Petriska – Jasenec, Petráš, Klučiar – Trubač, Polák, Matoušek Humenné: Durný – Pulščák, Lenďák, Zekucia, Novota, Kudin, Ťavoda, Farkaš, Ragan – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Borov, Krajňák, Horvát – Zahradník, Trandin, Legalin – Lačný, Markuš, Frič Štvrťfinálová séria medzi Modrými krídlami a Humenným zatiaľ mení víťazov na striedačku. Duely s nepárnym poradovým číslo vyhrávajú východniari, tie párne zasa mladíci z hlavného mesta. „Belasí“ zachraňovali zápas v posledných sekundách riadnej hracej doby. Záverečný vabank pretavil vo svoj prvý kanadský play-off bod Adam Bezák, aby v predĺžení rozhodol o víťazstve Slovana svojím druhým gólom stretnutia Michal Jasenec. „Levy“ sa budú musieť do metropoly republiky ešte raz vrátiť. Ján Lipiansky, hlavný tréner Modré krídla Slovan: „Dnes to bol iný zápas ako včera. V zápase sme si držali vedenie, až do krátkeho úseku v tretej tretine. V závere sme opäť naklonili misky váh na našu stranu a dokázali sme zvíťaziť. Tešíme sa z bodu a ideme získať ďalší.“ Ivan Boržík, asistent trénera HC 19 Humenné: „Stav série po dnešnom zápase je 2:2. Ideme naspäť do domov Humného…“